Výpis všech příspěvků

Proč nepoužívat zimní pneumatiky v letním období!


Mnozí majitelé automobilů uvažují nad tím, že nemusí kupovat nutně letní obutí vozu, když mají staré zimní pneumatiky, které stejně chtějí sjet. Myslí si, že tak upotřebí zbývající vzorek zimních běhounů a budou moci odložit nutnost koupit letní obutí. Tento názor  je to poměrně riskantní. Proč? To se s námi brzy dozvíte.

Přesto se stále zvyšuje počet řidičů, kteří se přezouvat nechystají. Častým argumentem je, že přece nenechají přijít nazmar ještě slušný vzorek na zimních pneumatikách, které už na zimu používat nechtějí, protože už jsou třeba starší a na zimu příliš tuhé. Navíc na zimních běhounech zbyde ještě spousta vzorku, vždyť zimní norma ukládá minimální výšku běhounu 4 mm, v létě si vystačíte i s 1,6 mm. A tak mnozí řidiči jezdí ještě alespoň celé jaro na zimních pneumatikách a přezouvají,teprve až teploty dosáhnou třicítky.

To však není vůbec bezpečné, zimní pneumatika časem ztrácí svou schopnost uchovat si měkkou strukturu za nízkých teplot, tvrdne a může snadno popraskat. To má za následek mnohem horší přilnavost k povrchu vozovky a prodloužení brzdné dráhy. Když přidáte ještě rychlé opotřebení a větší spotřebu, jezdit v létě na zimních pneumatikách se nevyplatí. Jízda na zimních pneumatikách při vysokých teplotách vás tak bude stát ještě víc, než kdybyste si pořídili nové letní pneumatiky.

Nejdůležitější informací pro Vás je, ale to, že na zimních pneumatikách se vám za letních teplot prodlouží brzdná dráha a v testech byl naměřen rozdíl brzdné dráhy až 20 m! Což je největší riziko použití zimních pneu v létě jak pro Vás tak i pro Vaše okolí. Myslíte, že to stojí za to?


Test LETNÍ A ZIMNÍ PNEUMATIKY 195/65 R15 91 „DOJÍŽDĚNÍ“ POTŘEBENÝCH ZIMNÍCH PNEUMATIK V LÉTĚ

www.autoklub.cz/dokument/4802-quotdojizdeniquot-opotrebenych-zimnich-pneumatik-v-lete

Potřebujete poradit třeba s výběrem pneu?

V případě , že budete chtít vědět víc , nebo pomoci přímo naším technikem , neváhejte nás kontaktovat na některé z našich provozoven.