Recyklace pro koncové zákazníky

Najděte nejbližší sběrné místo kde můžete pneumatiky bezplatně odevzdat

Recyklace pro koncové zákazníky

V České republice funguje zpětný odběr pneumatik

Každý koncový zákazník má nárok na bezplatnou likvidaci opotřebených pneumatik formou jejich odevzdání na sběrných místech.

Každý výrobce či dovozce pneumatik má povinnost zajistit svoz a zpracování 80% pneumatik, které v ČR uvede na trh. To může řešit prostřednictvím kolektivního systému ELTMA nebo individuálně. Na řadu potom přichází naše společnost, která zajišťuje svozy a zpracování po celé republice.
Recyklace pro koncové zákazníky 2

Pneumatiky nalezené při rekonstrukci

Koupili jste starou stodolu nebo vyklízíte majetek, který jste zdědili? Často se stává, že naleznete a potřebujete zlikvidovat velké množství starých pneumatik. V tomto případě se však nestáváte koncovým spotřebitelem. Ekologickou likvidaci pro Vás ale obstaráme v režimu odpadu.

Kontaktujte nás a získejte cenovou nabídku.
Recyklace pro koncové zákazníky 3

Proč je recyklace pneumatik důležitá?

V ČR se vyprodukuje ročně více než 70.000 tun odpadních pneumatik. Tedy zhruba 7,5 milionu osobních pneumatik. Takové množství se jen tak neztratí, a proto je nutné pneumatiky průběžně zpracovávat s maximální možnou efektivitou.

Naštěstí existují možnosti, jak pneumatiky využívat. Skrývají v sobě vysoký potenciál pro energetické a materiálové využití.

Často kladené dotazy

Bohužel, takto to nefunguje. Použité pneumatiky jsou odpad, na který se váže nákladná logistika a zpracování. Pneumatiky tak můžete odevzdat na sběrných místech bezplatně a jejich ekologické využití hradí výrobci a dovozci pneumatik.
Odpověď na tuto otázku má dvě roviny:
  1. Ano, běžné pálení pneumatik je velmi špatné a vzniká při něm velké množství zdraví nebezpečných látek. V žádném případě se nesnažte pneumatiky využívat jako náhradu tuhých paliv u Vás doma.
  2. Využití v cementárnách ale špatné určitě není. Teplota hoření je tak vysoká, že pneumatiky shoří během několika vteřin zcela beze zbytku. Zbylé materiály jako železo a síra se při výpalu slínku vážou na vyráběný produkt a dochází tak i k využití materiálovému.
To bohužel není možné. Vaše pneumatiky se nahromadily v souvislosti s podnikáním, a tudíž není možné pneumatiky odevzdat v rámci zpětného odběru na sběrných místech. Máte tedy dvě možnosti. Pneumatiky nechat zlikvidovat v režimu odpadu a jejich likvidaci zaplatit nebo vstoupit do jedné ze sítí sběrných míst. Stanete se tak místem zpětného odběru a pneumatiky od vašich zákazníků tak mohou být sváženy bezplatně pro Vás.
 
Koncový zákazník může pneumatiky odevzdat na místech zpětného odběru. Můžete si vybrat libovolné sběrné místo kolektivního systému ELTMA, sběrné sítě provozovatele GREEN nebo z kompletního seznamu míst zpětného odběru na stránkách MŽP.

Potřebujete poradit?
Napište a domluvíme se

Oddělení recyklace pneumatik
Oddělení recyklace pneumatik
Zákaznická podpora
recyklace%at%tasy.cz