Plně vybavené mycí boxy

Vybaveno všemi programy, díky kterým proces mytí přizpůsobíte aktuálním potřebám Vašeho vozu

Mytí podvozku
Mytí podvozku
Pomáhá předcházet nadměrné tvorbě koroze podvozkových částí. Program je vhodný zejména pro údržbu v zimním období, kdy se solí vozovka.
Předmytí disků kol
Předmytí disků kol
Zásaditý přípravek, který efektivně pomáhá odstraňovat nečistoty z disků kol, jako je např. brzdový prach. Nanáší se pod nízkým tlakem.
Chemické předmytí karoserie
Chemické předmytí karoserie
Zásaditý přípravek, který pomáhá v boji proti hmyzu a mastnotě. Změkčuje zaschlé nečistoty, které lze následně snadno odstranit vysokým tlakem. Nanáší se pod nízkým tlakem.
Aktivní pěna
Aktivní pěna
Vysoce pěnivý, Ph neutrální přípravek pro maximálně šetrné mytí vozidla.
Mytí šamponem s mikropráškem
Mytí šamponem s mikropráškem
Hlavní mycí program s vysokým mycím výkonem. Zásaditý prášek 
s příznivou hustotou účinně a šetrně odstraňuje nečistoty z karoserie.
Mytí kartáčem se šamponem
Mytí kartáčem se šamponem
Alternativa hlavního mycího programu pro odstranění velmi silného znečištění. Jedná se o kontaktní mytí, tato metoda je tedy méně šetrná k laku vozidla
Oplach čistou vodou
Oplach čistou vodou
Slouží k oplachu zbytku detergentu pro zajištění účinné aplikace vosku.
Voskování
Voskování
Kvalitní vosk významně pomáhá při sušení karoserie a zároveň ji chrání před dalšími nečistotami. Vozidlo tak vydrží déle čisté a na oknech se projeví efekt tekutých stěračů.
Závěrečný oplach do lesku demineralizovanou vodou
Závěrečný oplach do lesku demineralizovanou vodou
Nejdůležitějším krokem při mytí je závěrečný oplach demineralizovanou vodou. Ta po zaschnutí nezanechá stopy od vodního kamene. Po zaschnutí zůstane vozidlo krásně čisté.
Sušení
Sušení
Kdo by chtěl odjíždět na kole či motorce s mokrým pozadím? Se silným sušícím fukarem je tento problém minulostí.

Postup mytí automobilu

1.
Mytí podvozku
Zvolte program a ustupte do bezpečné vzdálenosti, aby nedošlo k vašemu namočení. Nechejte tento program běžet alespoň po dobu jednoho impulzu (15 vteřin). Doporučujeme tento program používat pravidelně během zimních měsíců, kdy je na vozovce mnoho soli.
2.
Předmytí disků kol
Produkt nanášejte ze vzdálenosti 15-20cm, pouze na disky kol. Zabraňte kontaktu s kůží a karoserií vašeho vozidla. Jedná se o agresivnější přípravek pro efektivní odstranění brzdového prachu a jiných nečistot kol. Nenechávejte produkt na kolech vozidla zaschnout.
3.
Chemické předmytí karosérie
Produkt nanášejte rovnoměrně na celou plochu karoserie od spodu směrem nahoru. Aktivní šampon uvolňuje hmyz a hrubou nečistotu. Nechejte produkt působit cca 1 minutu, ale nedopusťte aby zaschnul. Tento produkt je nanášen pod nízkým tlakem.
4.
Aktivní pěna
Aktivní pěnu nanášejte odspodu nahoru. Tento program je alternativou pro chemické předmytí. Aktivní pěna je pH neutrální, a proto je vhodná i pro vozidla, které mají aplikovanou ochranu laku. Po nanesení nechejte působit cca 1 minutu.
5.
Mytí šamponem s mikropráškem
Toto je primární mycí program. Umývejte vozidlo až do dosažení požadovaného výsledku. Držte trysku ve vzdálenosti 5-10 cm od laku, měňte úhly vodního paprsku. Postupujte rovnoměrně po celé ploše karoserie vozu.
6.
Mytí kartáčem se šamponem
Používejte jen při silném znečištění! Mytí kartáčem je značně nešetrné pro lak Vašeho vozu. Zvolte program, uchopte kartáč a jemnými rovnými pohyby očistěte znečištěnou plochu. Nikdy kartáč nepoužívejte bez zvoleného programu, hrozí poškození laku. Platí také zákaz použití kartáče pro mytí disků kol.
7.
Oplach čistou vodou
Po mycím programu důkladně opláchněte vozidlo odshora dolů. Nezapomeňte na štěrbiny oken, dveří, a kufru. Tento oplach slouží jako příprava pro nanesení vosku. Nepoužívejte jej pro finální oplach, k tomu slouží závěrečný oplach osmotickou vodou.
8.
Voskování
Naneste sušící vosk na karoserii celého vozu ze vzdálenosti cca 50 cm. Po použití vosku je vždy nutné použít program závěrečný oplach do lesku
9.
Závěrečný oplach do lesku
Pro tento program je použita voda demineralizovaná za pomocí reverzní osmózy. Důkladně opláchněte celé vozidlo tak, aby nikde nezůstal přebytečný vosk. Závěrečný oplach je velmi důležitý krok. Po zaschnutí kapek na vozidle nezůstávají bílé skvrny a vozidlo je tak čisté. Díky vosku z vozidla převážná část vody rychle stéká, a proto je vozidlo suché podstatně dříve.
10.
Sušení
Sušící fukar je ideální při mytí motorky či bicyklu. Můžete jej ale použít i pro sušení karoserie vozidla. Díky vosku z karoserie kapky hezký stékají dolů. Postupujte ve směru odshora dolů. Tento krok však není nezbytně nutný z výše zmiňovaných důvodů.
1.
Zaparkování
Pro jízdní kola máme připraven speciální stojan, do kterého můžete uchytit přední kolo, aby Vám kolo při mytí nespadlo. Motorku zaparkujte na stojan motorky.
2.
Zvolte program pro motorky
Najeďte s vaším dvoustopým vozidlem do boxu č. 4 a zvolte program motorka/kolo. Tím se sníží tlak na úroveň, která je bezpečnější pro ložiska, hadice a sedlo Vašeho stroje. Postupujte obezřetně, zejména kolem míst náchylných na silný proud vody.
3.
Mytí šampónem s mikropráškem
Nejprve namočte všechny znečištěné plochy ze vzdálenosti cca 30-40cm. Voda společně s chemií začne nečistoty pomalu uvolňovat a jakmile se dostanete k důkladnému mytí těchto míst, půjde to výrazně snadněji. Následně trysku mycí pistole přibližte na cca 20cm a umyjte všechny záhyby stroje. Nezapomeňte na spodní část blatníků a ráfky kol.
4.
Závěrečný oplach od lesku
Celý stroj důkladně opláchněte tak, aby nikde nezůstaly zbytky chemie. Jedná se o velmi důležitý krok. K tomuto oplachu se využívá voda demineralizovaná za pomocí reverzní osmózy. To znamená, že po zaschnutí netvoří na povrchu stroje bílé kapky. Postupujte ve směru odshora dolů.
5.
Sušení
Program sušení vám umožní na dvoustopém vozidle ihned odjet. Nemusíte stroj utírat a obávat se tak vzniku drobných škrábanců. Jednoduše vyfoukáte do sucha části, které potřebujete. Postupujte ve směru odshora dolů
Mycí centrum - věrnostní program

Hotovost, platební karta nebo výhodný věrnostní program

  • Ušetříte 10% ceny mytí
  • Náklady na mytí je možné odečíst z daní

Do věrnostního programu se přidáte zakoupením datového klíče v jedné z našich měniček. Cena datového klíče je 200 Kč. Po zakoupení je nutné datový klíč nabít prostřednictvím měničky. Za každých vložených 100 Kč Vám bude přičten bonus ve výši 10%. Maximální výše bonusu při jednorázovem nabíjení je 100 Kč (1000 Kč vložených = 100 Kč bonus). Pokud si přejete nahrát vyšší částku než 1000 Kč, je nutné klíč z měničky vytáhnout a znovu vložit pro získání celého bonusu i z další nahrané částky.

Mýty a fakta o mytí aut

Toto tvrzení není pravda za předpokladu, že je lak karoserie v pořádku. Pokud je ale lak něčím významně narušený a nebudeme v těchto místech postupovat obezřetně, může dojít k dalšímu poškození. Příkladem mohou být místa kde se loupe bezbarvý lak (běžně způsobeno UV zářením na starších vozidlech), začíná koroze nebo je lak poškozený kamínkem (přední část kapoty). V těchto místech proud tlakové vody nepřibližujte příliš blízko.
Setkáváme se s tímto tvrzením běžně a stále více jsme přesvědčeni, že je to nesmysl. Samotný proud vody nemá dostatečný mycí účinek, aby nečistoty z karoserie vozu smyl. Proto nabízíme širokou škálu programů, abychom dosáhli nejlepšího možného výsledku bez kontaktu s karoserií vozu.

Nejdůležitější jsou za nás 3 programy: chemické předmytí, mytí šamponem s mikropráškem a závěrečný oplach do lesku.

Abychom to uvedli na pravou míru, existují případy, kdy oplach vodou může stačit. Máte-li na vozidle precizní keramickou ochranu nebo PPF folii se silně hydrofobní vrstvou, může ve vašem případě oplach vodou v určitých situacích stačit.
Použití vosku na bezkontaktní myčce není zbytečný krok. Výrazně pomáhá sušení karoserie po závěrečném oplachu a dodává laku lesk. Důležitější ale je, že se díky němu karoserie méně špiní a usnadňuje další mytí. Jako bonus potom dočasně zastává funkci tekutých stěračů.

Podívejte se, jak vypadají mycí boxy

Potřebujete konzultaci ohledně mytí vozu?
Rádi Vám poradíme

Obsluha mycího centra
Obsluha mycího centra
+420 771 133 350 mycka%at%tasy.cz